Mohsen

+7 ielts آیلتس بالاتر از 7 و تجربه آزمون

Rating: 3 votes, 3.67 average.
با توجه به اینکه برای گرفتن آیلتس 7 و بالاتر در هر چهار مهارت ( Listening,Reading,Writing,Speaking) از منابع مختلفی در اینترنت استفاده کرده ام می خواستم پس از اخذ نمره مورد نظر تجربیات خودم را منتشر کنم تا به نوعی ادای دین باشد و شاید تجربه من و یا زاویه دید من برای کسی بتونه مفید باشه. اما عنوان اینکه 9 بار در امتحان شرکت کردم و بیش از یک سال تلاش مداوم شاید آن قدر ها امیدوار کننده نباشد اما به هر حال تجربه هست.
سعی می کنم به طور خلاصه مواردی که ممکنه برای بسیاری مبهم باشد را بیان کنم. چون بسیاری از موارد بستگی به فرد و شرایط داوطلب و برداشت و نظرات شخصی دارد به همین دلایل گاه نظرات متضاد و متناقضی در اینترنت منتشر می شود.

1. در صورتی که به حداکثر نمره 6.5 در هر مهارت نیاز دارید آزمون آیلتس انتخاب خوبی هست اما اگر به هر دلیل به نمره 7 در هر چهار مهارت و یا نمرات بالاتر نیاز دارید آیلتس آزمون مناسبی برای سنجش توانمندی دانش زبان شما برای نمره 7 و بالاتر نمی باشد. در زیر اطلاعات نتایج آزمون هایی هست که شرکت کردم :

Exam Listening Reading Writing Speaking Total Institute date Interval ( months)
1 5.5 5.5 6 6.5 6 Azad University (idp) 9/22/2012 0
2 6.5 6 6.5 7 6.5 Tehran IELTS (idp) 1/23/2016 40
3 6.5 6 6 7 6.5 Tehran IELTS 4/30/2016 3
4 8 8 6.5 6.5 7.5 Irsafam(idp) 7/16/2016 2.5
5 6 8.5 7 7 7 Tehran IELTS 9/10/2016 2
6 6.5 7 7 6.5 7 Tehran IELTS 10/8/2016 1
7 8 6.5 6.5 7 7 Irsafam 11/3/2016 1
8 7 7 6 7 7 Irsafam 1/7/2017 2
9 8
8.5 7 7 7.5 British Council (Istanbul) 1/21/2017 only two weeks
/
2. گرفتن نمره 7 در هر چهار مهارت با اخذ نمره میانگین حتی 7.5 کاملا متفاوت هست.

3. به نظر من حداکثر نمره ای که برای رایتینگ توسط مصحح ها در نظر گرفته می شود 7 می باشد شاید کسانی وجود داشته باشند که نمره 7.5 هم برای رایتینگ گرفته باشند ولی من در فضای مجازی و فارم ها ندیدم ! پس اگر مثلا به دنبال نمره بالاتر از 7 در رایتینگ هستید به نظر من در آیلتس به دنبالش بودن منطقی و معقول نیست.

4. برای نمرات 7 و بالاتر آزمون آیلتس قطعا ابزار مناسبی برای سنجش دانش واقعی زبان شما نیست و نوسان های نمره در این آزمون بسیار هست. من با سایت بریتیش کانسیل (لندن ) مکاتبه های زیادی کردم در این رابطه و نظر آنها این هست که نوسان نمره ها به علت نوسان عملکرد داوطلب هست و آزمونشان کاملا استاندارد می باشد و همین طور آزمون گیرندگان آیلتس همه تحت نظر هستند و کاملا شایسته و سلیقه ای هم نمره داده نمیشه . (مستندات و همین طور دلایل طولانی ذکر کردند که بخشی از آن در سایتشان هم در دسترس هست ... من قانع نشدم ! قضاوت با خود شماست . )

5. در خیلی از سایت ها سوال میشه که بهترین مرکز برگزار کننده آزمون کجاست ؟ و جواب های پر ابهام که به سلیقه و دیدگاه هر فرد بستگی داره ... ولی طبق تجربه من که در چند مرکز در تهران و همین طور بریتیش کانسیل استانبول ( ترکیه ) امتحان دادم ... بهترین مرکز که آزمون رو به طور استاندارد برگزار می کنه و نمره رایتینگ و مصاحبه را منصفانه ( دقت بفرمایید منصفانه و منظورم آسون و سخت نیست ) به داوطلب می ده تا به امروز مرکز " تهران آیلتس " هست.
در زمانی که من امتحان می دادم تنها مشکلش این بود که هدفون نداشتند و در جایی آزمون را برگزار می کردند که صدا پژواک داشت و کیفیت سیستم صوتی اش بسیار بد بود . که باعث تفاوت 2 نمره ای برای من در مقایسه با لیسنینگ در ایرسافام داشت . اما خوشبختانه اخیرا تهران آیلتس هم از هدفون استفاده می کنه .
کسانی که در تهران آیلتس آزمون مصاحبه را برگزار می کنند افراد توانمند و با دانشی هستند برخلاف مصاحبه گر ها در سایر موسسات ( حتی بریتیش کانسیل ترکیه ! )

6.کتاب هایی که توصیه می کنم جهت مطالعه :
Listening :
IELTS 32 practice tests
گردآوری خانم آناهید رمضانی
Reading :
Innovative IELTS reading and writing
Specimens General
گرد آوری صنایع پر کار
Writing :
Crack IELTS Essay Writing BOOK 2
گردآوری : محمد باقری/محمد راستی/ امین اکبری (انتشارات ایده درخشان )
Speaking :
کتاب IELTS maximiser معمارزاده

7. در آزمون جنرال آیلتس شرکت کردم و در بریتیش کانسیل استانبول هم اعتراض دادم به نمره اسپیکینگ که مورد قبول واقع شد و بعد از 4 هفته کارنامه جدید برام ارسال شد. ( تمام هزینه هم توسط دوست خوبم ادمین بهشت انیمه پرداخت شد و بریتیش کانسیل متاسفانه امکان پرداخت پی پال یا روش آنلاین نداره برای هزینه پست و یا اعتراض نمره و ... ) . از دوست مهربان و صبورم که متقبل زحمت شدند و همه هزینه ها رو با مراجعه حضوری به بانک در خارج از ایران انجام دادند بسیار تشکر می کنم.

8. از آقای مجتبی جعفری که اولین معلم زبان انگلیسی ام بودند و همین طور تا خود آزمون آیلتس همراه و مدرس دلسوزم بودند نهایت تشکر رو دارم.

9. از جناب آقای علی رمضانی مسئول دپارتمان زبان مجتمع فنی تهران واحد رشت که تکنیک های بسیار مهمی جهت پاسخ گویی به سوالات بخش reading آموزش دادند بسیار سپاسگذارم.

10. از استاد بسیار خوبم سرکار خانم مهندس مهتاب میهن دوست که نقش اساسی در ارتقاء نمره رایتینگ بنده داشتند و همین طور با تلاش های دلسوزانه و حتی بسیار فراتر از تعهدات یک مدرس آنلاین همواره پیگیر بهبود وضعیت زبان و موفقیت در آزمون آیلتس برایم بودند صمیمانه متشکرم.
برای گرفتن بازخورد از انشاها بهترین توصیه مراجعه به سایت آیلتس بریج هست. شاید خیلی ها خصوصا در شهرستان ها به معلم به روز و با معلومات بالا دسترسی نداشته باشند. و شاید برخی معلم ها ایراد های نگارش شما رو می گیرند و به طور کلی به شما می گویند که نمره نگارش شما مثلا در حدود 6.5 هست. اما خانم میهن دوست با کامت های بسیار دقیق ضمن مشخص کردن اشکالات انشای شما ... راه حل هایی را برای ارتقای نگارش شما بیان می کنند که واقعا موثر هست !
من یک نمونه از انشای خودم را در انتهای این پست پیوست می کنم .

همان طور که جهت تعریف کردن از تهران آیلتس و یا IELTS Bridge منافع شخصی برای من متصور نیست . از نظر وجدانی لازمه که هم تشکر کنم از زحمات خانم مهندس میهن دوست جهت ارتقای موثر سطح زبانم و خصوصا رایتینگ . و هم به سایر دوستان توصیه کنم که فرصت بهره مندی از معلمی که هم دانش بالایی در زبان داره و هم قدرت انتقال و تدریس بسیار عالی داره را از دست ندهند.

11. بعد از بیش از یک سال تلاش مداوم و بارها شرکت در آزمون چه در ایران و چه حتی مسافرت به ترکیه برای آزمون سرانجام نمره 7 و بالاتر را در هر چهار مهارت با موفقیت گرفتم . با وکیلم که صحبت می کردم گفتند که اگه یک ماه زودتر مدرک آیلتس رو می گرفتم شاید می تونستند کاری کنند ولی در شرایط فعلی نیاز هست که باز بیشتر تلاش کنم برای افزایش امتیاز.
گفته میشه معمولا بعد از حل یک مشکل بزرگ چه کار باید کرد ؟ باید با مشکل بزرگتر که متعاقبا در انتظار هست مواجه شد !!
حالا اگه بخواهیم قشنگ تر بگیم میشه گفت : بعد از رسیدن به آرزوتون کار بعدی چی هست ؟ باید آرزوی بزرگتری کنید و برای برآورده شدنش تلاش بیشتر کنید و این چرخه همچنان ادامه خواهد داشت .
تنها چیزی که در این ماجرا ماندگار هست این هست که با همین تلاش ها و موفقیت های کوچک فرد توانمندتری میشیم و تغییر می کنیم. و تغییر جوهر زندگی است.

- محسن

-- 1396/01/16--

.پی نوشت : در پایان چند نمونه عالی از رایتیگ در حد بالای 7 جهت دانلود قرارداده شده است برای کسانی که می خواهند یک نمونه عالی به عنوان الگوی واقعی داشته باشند. (برای دانلود عضویت لازم است )
تصاویر کوچ فایل پیوست فایل های پیوست شده

Submit "+7 ielts  آیلتس بالاتر از 7 و تجربه آزمون" to Google Submit "+7 ielts  آیلتس بالاتر از 7 و تجربه آزمون" to del.icio.us Submit "+7 ielts  آیلتس بالاتر از 7 و تجربه آزمون" to StumbleUpon

Comments

1. emppmp آواتار ها
    مرسی جالب بود.
    Updated 09-14-2017 at 10:21 AM by emppmp