Mohsen

سفر به ترکیه استانبول بخش سوم - عکس ها Istanbul

Rate this Entry
برای مطالعه شروع سفرنامه می توانید به " سفر به ترکیه - استانبول - بخش نخست " مراجعه نمایید همین طور در قسمت "سفر به ترکیه استانبول بخش دوم " قسمتی از عکس ها را قرار دادم و در این بخش ادامه عکس هایی که گرفتم را با شما به اشتراک می گذارم و به نوعی قسمتی از جذابیت های بصری این سفر را با شما تقسیم می کنم :
(برای دیدن عکس ها در سایز بزرگتر روی آنها کلیک کنید )

برج گالاتا در استانبول
(Galata Tower ) در ابتدای صبح . با آسانسور به طبقه هفت رفته و سپس از پلکان ها بالا می رویم تا به بالای برج می رسیم .

...
.........

از فراز برج نمای کلی شهر زیبای استانبول و مکان های تاریخی دیده می شوند .(نمای موجود در عکس سمت راست (دومین ردیف ) بر روی بسیاری از کارت پستال های استانبول دیده می شوند )

و پس از دور زدن برج و گرفتن عکس نوبت به چای کیک در کافه همان برج است با مناظر زیبای پنجره های اطرافش.
بعد از برج پیاده از پل گالاتا عبور کردم و رفتم مسجد "رستم پاشا " و بعد هم مسجد معروف " سلطان سلیمان " که تصاویرش را در عکس های بالا می بینید . این مسجد در منطقه سلیمانیه قرار دارد.

در حیاط پشتی مسجد قبرستان هست و از جمله مقبره خود سلطان سلیمان .(تصویر پایین سمت راست نمای بیرونی و تصویر سمت چپ پایین نمای داخلی مقبره سلطان سلیمان هست )

مقبره سلطان سلیمان خان (تصویر سمت راست ) و مهری ماه سلطان (دختر سلطان سلیمان و خرم سلطان ) .

مقبره "خرم سلطان " که چون بسته بود از پنجره عکس گرفته شد و فضای اطراف مقبره و تصویر سمت چپ هم منظره حیاط پشتی قبرستان و در واقع پشت مسجد سلطان سلیمان هست که دید خوبی به تنگه بسفر دارد.

تصویر بالا سمت راست منظره ای هست که از بالای پل گالاتا می بینید و تصویر سمت چپ هم پایین پل و یکی از رستوران هاست. رستوران های زیر پل بسیار گران قیمت هستند و به خاطر غذاهای دریایی شان معروف.

سفارش غذای من هم در این رستوران خاطره ای شد ... پیش خدمت از من پرسید چه نوع ماهی می خواهید و من گفتم نمی دونم پیشنهاد سرآشپز چیست ؟ و ایشان هم گفت مخلوط ( mixed ) و من هم فکر کردم منظورش از میکس یه قسمت از هر ماهی هست و بعدش دیدم که شش تا ماهی سرخ کرده برداشته آورده ... چون می دونستم پول بسیار زیادی بابت غذا در این رستوران خواهم پرداخت مجبور شدم همه اش را بخورم ... شاید بگید با اون پیاده روی طولانی که در طول روز کردم چندان اشکالی ندارد ... اما ای کاش قبلش اون میگوی بزرگ خوشمزه رو نمی خوردم !!! خوب دیگه ترجیح می دم بیشتر از این به یاد نیاورم ....

برای ادامه به " سفر به استانبول ترکیه - بخش چهارم " مراجعه نمایید ...

محسن تیرماه 1394
.

.

Submit "سفر به ترکیه استانبول بخش سوم - عکس ها Istanbul" to Google Submit "سفر به ترکیه استانبول بخش سوم - عکس ها Istanbul" to del.icio.us Submit "سفر به ترکیه استانبول بخش سوم - عکس ها Istanbul" to StumbleUpon

Comments