Mohsen

سفر به مالزی بخش نخست -1 Malaysia

Rate this Entry
زمستان امسال (1392) فرصتی شد تا سفری کنم به یکی از بلاد امت اسلامی "مالزی" . اطلاعات کامل در مورد مسافرت به Malaysia در سایت های معتبر داخلی و خارجی فراوان هست ، منتها اینجا از زاویه دید من می تونید یه نگاهی سریع و کوتاه کنید و همین طور تعدادی از 950 عکسی که از مالزی و سنگاپور در مدت 8 روز گرفتم رو ببینید. سعی می کنم مطالب و تصاویری باشه که کمتر در سایت های دیگه هست.

( برای دیدن عکس ها در سایز بزرگتر باید روی تصاویر کلیک کنید- 6 عکس اول با موبایل بوده اما سایر عکس ها با کیفیت هستند هرچند به خاطر جلوگیری از سنگین شدن لود صفحه کاهش حجم داده شده اند. )

I was very lucky to choose " Concorde Hotel " in Kuala lumpur . It was very clean , luxury with kind staff in the best location of the city. If you want to enjoy your travel and a perfect hotel is important for you , then Concode Hotel in Kuala lumpur is your first choice ! If you think your wife may nag and complain because of stying in this hotel ... then I tell you : reconsider your choice of your wife but NOT the hotel
!!

مسافرت همزمان شد با دو مناسبت : "جشن های سال نو چینی " و " ولنتاین" . جالب اینکه سال قبل هم شب ولنتاین در آن سوی آب بودم ... تزئینات زیبای هتل ها و مراکز خرید و خیابان های شهر بر زیبایی ها افزوده بود.
دو نکته : در کوآلالامپور هتل Concorde رو باید انتخاب کرد همون طور که باید مراقب جهت معکوس حرکت ماشین ها نسبت به خیابان های ایران بود. ( فرمان اتومبیل سمت راست ماشین هست - مدل بریتانیایی ) .
و نکته آخر ایمنی اینکه از ساعت 10 شب به بعد بهتره در هتل اقامت کنید و به هیچ وجه در سطح شهر برای قدم زدن بیرون نروید.
برای خرید طبیعتا مالزی با قیمت بسیار بسیار بسیار ( 3x ) مناسب تر از سنگاپور هست . و اگه وقت بگذارید مراکز خریدی که تخفیف های خوبی دارند خواهید یافت.برج های دوقولو معروف مالزی Petronas Twin Towers در klcc تصویر وسطی در واقع انعکاس تصویر یکی از این برج ها در برج رو به آنهاست که البته چند خیابان با برج ها فاصله دارد.

تصویر بالا هم نمایی از خیابان ها و تزیین ها هست. (نکته متفرقه: استفاده از کرم ضد آفتاب هم پیش از خروج از هتل "واجب " است)

معابد مختلفی در مالزی هست. دیدن "غار میمون ها " یا Batu cave هم خالی از لطف نیست.
.
.

شهر الکترونیک یا مرکز اداری کوآلالامپور هم دیدنی است.

برای ادامه روی " قسمت دوم سفر به مالزی " کلیک کنید. Malaysia part 2

Mohsen - Winter 2014
.

Submit "سفر به مالزی بخش نخست -1 Malaysia" to Google Submit "سفر به مالزی بخش نخست -1 Malaysia" to del.icio.us Submit "سفر به مالزی بخش نخست -1 Malaysia" to StumbleUpon

Comments