All Blog Entries

1. برنامه تغییر سایز خودکار عکس ها Golzarion Auto Image Resizer

نرم افزار تغییر دهنده خودکار اندازه عکس :

معمولا خودم هنگام عکاسی تنظیمات دوربین را روی حداکثر سایز عکس و بهترین کیفیت تصویر قرار می دم ... خیلی وقت ها پیش میاد که مجبور باشیم عکس رو به اشتراک بذاریم و یا بنا به دلایلی به سایز کوچک تر تبدیل کنیم .
    نصب و اجرای فتوشاپ یا سایر نرم افزارهای پیشرفته گرافیکی برای این کار
    ...
  2. تبریز و نگاهی کوتاه

فرصتی شد تا دو روز و نیم در تبریز اقامت داشته باشم. سفری جالب و متفاوت با سفر قبلی به اصفهان بود. اگرچه امکانات توریستی اصفهان بسیار به روزتر و منسجم تر هست . تعدادی از عکس هایی که خودم گرفتم رو اینجا می ذارم .

توجه : " با کلیک روی هر عکس می توانید آن را در سایز بزرگتر مشاهده کنید. "

نمایی از سقف مسجد کبود تبریز :

از موزه آذربایجان تبریز :

...
  3. برنامه تایمر - timer

برنامه تایمر ( Timer ) :
    برنامه تایمر ( Timer ) ساده را قبلا برای استفاده شخصی هنگام آماده شدن برای آزمون های مختلف نوشته بودم . اکنون این برنامه را جهت استفاده عموم به طور رایگان در اینجا قرار می دهم . کسانی که به یک برنامه بسیار ساده و سبک روی کامپیوترشان جهت تنظیم وقت برای آمادگی برای امتحان ها و آزمون ها نیاز دارند ...
  4. اصفهان و نگاهی کوتاه

فرصتی شد تا روز 22 فرودین امسال ( 1391 ) برای 2 روز به اصفهان بروم. در یک نگاه سریع در این مدت کوتاه مواردی بود که بیشتر نظرم را جلب کرد :

نوع زندگی و روال آن در هر شهر توسط افکار و خواست مردم همان شهر ساخته شده . در اصفهان آن چه که فراوان به چشم می خورد علاقه مردم به هنر و زیبایی بود . خیابان هایی با آسفالت های ...
  5. DNS Zone transfer و اهمیت امنیتی

در این نوشته کوتاه به DNS Zone Transfer و اهمیت آن از نظر امنیتی برای سایت ها و وب سرورها می پردازم .
    DNS ها و تنظیماتش به عنوان یکی از کارهای ساده در راه اندازی وب سایت ها و یا جزو تنظیمات معمول در شبکه های داخلی است . و کمتر به اهمیت آن از نظر امنیتی پرداخته شده است .
    کار یک DNS Server تبدیل یا map کردن HostName به IP و یا برعکس ...